2017-08-04, Glasgow
Faworyci rankingowi (MŚ)
Ogłoszono listę rozstawionych zawodników na zbliżających się indywidualnych mistrzostwach świata w badmintonie.
Na podstawie bieżącego rankingu Światowej Federacji Badmintona (Badminton World Federation) w grze pojedynczej mężczyzn z numerem 1 zagra Koreańczyk Son Wan Ho (fot.), lider listy światowej. Z numerem 2 wystąpi wicemistrz z Rio, Malezyjczyk Lee Chong Wei.

Do mistrzostw nie zgłosiła się — z powodu kolizji terminu MŚ z rozgrywaną w jej ojczyźnie Uniwersjadą — liderka listy światowej w singlu pań, Tajwanka Tai Tzu Ying. W tej sytuacji z numerem 1 rozstawiono Japonkę Akane Yamaguchi, a z numerem 2 — Koreankę Sung Ji Hyun.

W deblu mężczyzn z numerem 1 rozstawiono parę z Chin, Li Junhui/ Liu Yuchen, z numerem 2 Duńczyków, Mathiasa Boego i Carstena Mogensena. W deblu żeńskim jedynką będą mistrzynie z Rio, Misaki Matsutomo/ Ayaka Takahashi (Japonia), a dwójką wicemistrzynie — Kamilla Rytter Juhl i Christinna Pedersen (Dania). W grze mieszanej z numerem 1 jest rozstawiona para Zheng Siwei/ Chen Qingchen, a z numerem 2 — Lu Kai/ Huang Yaqiong, obie z Chin.

Zob. listę rozstawionych.

Do mistrzostw zakwalifikowali się i zostali zgłoszeni z Polski: Mateusz Dubowski (z 148. miejsca rankingu BWF, obecnie 155.), Miłosz Bochat i Adam Cwalina (81., obecnie 61.), Paweł Prądziński/ Jan Rudziński (76., obecnie 71.), Robert Mateusiak i Nadia Zięba (21., obecnie 25.), Paweł Pietryja/ Aneta Wojtkowska (53., obecnie 51.). Niestety oba polskie miksty później zrezygnowały ze startu.

Indywidualne mistrzostwa świata w badmintonie. TOTAL BWF World Championships 2017. 21-27 sierpnia 2017. Glasgow (Szkocja). Emirates Arena. Zawody kategorii BWF Events. Strona indywidualnych mistrzostw świata.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj