2017-07-22, Kuala Lumpur
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
CHIŃSCY INDYWIDUALIŚCI

22.07.2007. Zakończone w środę (18.07) drużynowe mistrzostwa Azji juniorów w badmintonie do lat 19 znalazły od czwartku (19.07) kontynuację w turnieju indywidualnym.
Przypomnijmy, w turnieju drużynowym triumfowała Malezja, pokonując w finale 3:0 Chiny. Warto zaznaczyć, że Malezja zakwalifikowała się również do wszystkich finałów w turnieju indywidualnym, choć ostatecznie to Chinom przypadła palma pierwszeństwa — zawodnicy z tego kraju zdobyli złote medale w grach pojedynczych oraz deblu mężczyzn. Po jednym złotym krążku przypadło na Indonezję (debel kobiet) oraz Malezję (mikst).

W mikście najlepsi okazali się (zgodnie z rozstawieniem) Tan Wee Kiong / Woon Khe Wei. To cenne zwycięstwo dla malezyjskiego duetu — pierwszy indywidualny medal na tego typu mistrzostwach. Para Tan Wee Kiong / Woon Khe Wei zaliczy występ w Kuala Lumpur z pewnością do udanych. W środę Malezyjczycy zdobyli złoto również w turnieju drużynowym.

Mało brakowało, aby gospodarze zdobyli złoto również w grze pojedynczej mężczyzn. Widzom zgromadzonym na trybunach mogło się wydawać, iż mają déjà vu — w finale spotkali się bowiem znów Arif Latif oraz Chen Long (fot.). Kilka dni wcześniej Malezyjczyk pokonał z trudem Chińczyka w dwóch setach (zob. Złota młodzież w Malezji). Tym razem minimalnie lepszy okazał się Chen Long, choć Arif Latif o mało nie przyprawił o zawał serca rodzimej publiczności, przegrywając trzeci, decydujący set ledwo 22:20.

Co ciekawe, zabrakło chińskich zawodniczek w finałach gier podwójnych kobiet. O najwyższe podium walczyły pary z Malezji i Indonezji, ostatecznie lepszą formę zaprezentowały Indonezyjki, pokonując swoje przeciwniczki w trzech wyrównanych setach.

Rozczarowani przegraną byli malezyjscy debliści Wee Kiong / Lutfi Zaim: — Liczymy na to, że poprawimy nasze wyniki podczas mistrzostw świata juniorów. Na razie dojrzewamy do gry na Pucharze Sudirmana i innych międzynarodowych turniejach.

W singlu kobiet triumfowała Liu Xin, która w trzech setach pokonała Gu Juan. Finał gry pojedynczej pań okazał się najmniej wyrównanym pojedynkiem. Chinka zmiotła dosłownie swoją przeciwniczkę w pierwszym secie, aby oddać następnie drugiego. W trzecim odnalazła jednak znów swój rytm i zakończyła spotkanie przy stanie 21:16.

WYNIKI FINAŁÓW:
Singel mężczyzn: Chen Long (ChRL) — Arif Latif (Malezja) 18:21 21:18 22:20.
Singel kobiet: Liu Xin (ChRL) — Gu Juan (Malezja) 21:7 15:21 21:16.
Debel mężczyzn: Chai Biao / Li Tian (ChRL) — Wee Kiong / Lutfi Zaim (Malezja) 21:12 21:18.
Debel kobiet: Puspita Richi Dili / Debby Susanto (Indonezja) — Lydia Chea / Tee Jing Yee (Malezja) 21:12 15:21 21:18.
Mikst: Tan Wee Kiong / Woon Khe Wei (Malezja) — Shin Baek Cheol / Yoo Hyun Young (Korea) 21:18 18:21 12:12.

Drużynowe mistrzostwa Azji juniorów w badmintonie (U19). Badminton Asian Junior Championships 2007, 15-22 lipca 2007, Kuala Lumpur (Malezja).

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj