2017-07-20, Anaheim
Tylko Kirsty oparła się japońskiej inwazji na Kalifornię
Spustoszenia w szeregach Europejczyków dokonali w drugim dniu otwartych mistrzostw USA w badmintonie Japończycy.
Dość powiedzieć, że reprezentanci i reprezentantki Kraju Kwitnącej Wiśni dziewięć razy wyeliminowali rywali ze Starego Kontynentu, w tym w sześciu przypadkach rozstawionych (plus jeszcze nierozstawionych w USA zwycięzców zakończonego dopiero co Grand Prix w Kanadzie w deblu mężczyzn — duet Briggs/Wolfenden). Ofiarami Japonek padły m.in. rozstawione z numerem 1 siostry Stojewe z Bułgarii i numer 3 — Rosjanki Czerwiakowa i Morozowa.

Z tej prawidłowości wyłamała się jedynie nowo kreowana wicemistrzyni Kanady, Szkotka Kirsty Gilmour (fot.), która pokonała Japonkę Haruko Suzuki 21:17 24:22.

"Suwałczanie" Kieran Merrilees (Szkocja) i Scott Evans (Irlandia) przeszli wprawdzie dwie rundy, ale kres ich marzeniom o spotkaniu się ze sobą w ćwierćfinale położyli Japończyk Watanabe i Koreańczyk Heo.

Natomiast udało się awansować do ćwierćfinału debla wicemistrzom Yonex Polish Open 2017, parze Alexander Dunn/ Adam Hall. Za rywali mieli oni jednak nie Japończyków, lecz Meksykanów.

Zob. też Kanada a sprawa suwalska.

Otwarte mistrzostwa USA w badmintonie. Yonex US Open. 19-23 lipca 2017. Anaheim (Stany Zjednoczone). Turniej kategorii Grand Prix Gold. Pula nagród: 120 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj